9 מזונות שאסור לתת לחתול שלך לעולם

זמן קריאה: 2 דק

כבעל חיית מחמד, חיוני לספק לחתול שלך תזונה מאוזנת היטב כדי להבטיח את בריאותו ואריכות ימים. עם זאת, חשוב לציין שלא כל המזונות האנושיים בטוחים לחתולים. למעשה, ישנם מספר מאכלים שכדאי להימנע מהם להאכיל את חברך החתולי בכל מחיר. במאמר זה, נדון בתשעה מזונות שאסור לתת לחתול שלך לעולם.

שוקולד
בעוד ששוקולד הוא פינוק טעים לבני אדם, הוא רעיל לחתולים. שוקולד מכיל חומר כימי בשם תיאוברומין, שעלול לגרום להקאות, שלשולים, רעידות, התקפים ואפילו מוות בחתולים. חומרת התסמינים תלויה בכמות השוקולד שצורכת החתול ובסוג השוקולד. שוקולד מריר ושוקולד אפייה מכילים רמות גבוהות יותר של תיאוברומין והם מסוכנים יותר משוקולד חלב.

בצל ושום
בצל ושום מכילים חומר כימי בשם תיוסולפט, שעלול לגרום לאנמיה בחתולים. אנמיה היא מצב שבו תאי הדם האדומים נהרסים, מה שמוביל לחולשה, עייפות ואפילו מוות. חתולים רגישים יותר להשפעות של בצל ושום מאשר כלבים, ולכן חיוני להימנע מהאכלת החתול שלך בכל דבר שמכיל מרכיבים אלה.

כּוֹהֶל
אלכוהול מסוכן ביותר לחתולים, אפילו בכמויות קטנות. זה יכול לגרום להקאות, שלשולים, קשיי נשימה, רעידות, התקפים ואפילו מוות. חתולים קטנים בהרבה מבני אדם, ואפילו כמות קטנה של אלכוהול עלולה להיות קטלנית.

ענבים וצימוקים
ענבים וצימוקים רעילים לחתולים ועלולים לגרום לאי ספיקת כליות. הסיבה המדויקת לרעילות אינה ידועה, אך חיוני להימנע מהאכלת החתול שלך בכל דבר המכיל מרכיבים אלה.

קָפֵאִין
קפאין הוא עוד חומר רעיל לחתולים. זה יכול לגרום לאי שקט, נשימה מהירה, דפיקות לב, רעידות שרירים ואפילו מוות. חשוב להרחיק את כל המוצרים המכילים קפאין, כגון קפה, תה ומשקאות אנרגיה, מהישג ידו של החתול.

ביצים לא מבושלות
ביצים גולמיות יכולות להכיל חיידק בשם סלמונלה, שעלול לגרום להרעלת מזון בחתולים. בנוסף, ביצים גולמיות מכילות אנזים בשם אבידין, שיכול להפריע לספיגה של ביוטין, ויטמין B החיוני לעור ולפרווה בריאים.

חלב ומוצרי חלב
בניגוד לדעה הרווחת, חתולים אינם סובלניים ללקטוז ואינם יכולים לעכל חלב ומוצרי חלב כראוי. האכלת החתול שלך בחלב עלולה לגרום להקאות, שלשולים וקלקול קיבה. אם אתם רוצים לתת לחתול שלכם פינוק חלבי, חפשו חלב חתולים נטול לקטוז, המותאם במיוחד לחתולים.

גזירי שומן ועצמות
האכלת החתול שלך בגזרי שומן מבשר עלולה להוביל להשמנה ולדלקת לבלב. בנוסף, עצמות מבושלות עלולות להתפצל ולגרום לחסימות או נקבים במערכת העיכול, מה שעלול להיות קטלני.

אוכל לכלבים
מזון לכלבים מיועד לכלבים ואינו מספק את הרכיבים התזונתיים הדרושים לחתולים כדי לשגשג. האכלת החתול שלך במזון כלבים יכול להוביל לחסרים תזונתיים ולבעיות בריאותיות. הקפידו להאכיל את החתול שלכם במזון חתולים איכותי העונה על הצרכים התזונתיים שלהם.

לסיכום, האכלת החתול שלכם בתזונה מאוזנת חיונית לבריאותו ולאריכות חייו. עם זאת, חשוב להימנע מהאכלת החתול שלך במזונות מסוימים שהם רעילים או מזיקים לבריאותו. על ידי שמירה על תשעת המזונות האלה מחוץ להישג ידו של החתול שלך, אתה יכול להבטיח שהם יישארו בריאים ומאושרים במשך שנים רבות.

חדשות אחרונות
חדשות קשורות