3 דברים שאתה צריך לדעת על UTI אצל כלבים

זמן קריאה: 2 דק

דלקות בדרכי השתן (UTI) שכיחות אצל כלבים ויכולות להוות מקור לאי נוחות וכאב. כבעלי חיית מחמד, חשוב להיות מודע לסימנים והתסמינים של UTI ולדעת כיצד למנוע אותם. להלן שלושה דברים שאתה צריך לדעת על UTI אצל כלבים.

גורמים להפרעות UTI אצל כלבים
UTI בכלבים נגרמים בדרך כלל על ידי חיידקים, אשר יכולים לחדור לדרכי השתן דרך השופכה ולהתרבות בשלפוחית השתן. UTIs יכולים להיגרם ממגוון גורמים, כולל מערכת חיסונית מוחלשת, הפרעות אנטומיות, אבנים בדרכי השתן, גידולים או פשוט היגיינה לקויה. כלבים נוטים יותר ל- UTI בגלל האורך הקצר יותר של השופכה שלהם, מה שמקל על חיידקים להיכנס לשלפוחית השתן.

תסמינים של UTI אצל כלבים
התסמינים של UTI אצל כלבים יכולים להשתנות בהתאם לחומרת הזיהום. כמה מהסימנים הנפוצים ביותר של UTI בכלבים כוללים הטלת שתן תכופה, מאמץ להשתין, טפטוף שתן, דם בשתן וריח חזק בשתן. בנוסף, הכלב שלך עשוי להיראות רדום או עשוי להראות סימנים של אי נוחות בעת מתן שתן.

טיפול ומניעה של UTI בכלבים
אם אתה חושד שלכלב שלך יש UTI, חשוב לקחת אותו לווטרינר לאבחון וטיפול מתאימים. הווטרינר שלך עשוי לרשום אנטיביוטיקה כדי לסייע בניקוי הזיהום וייתכן שגם ימליץ על בדיקות נוספות, כגון תרבית שתן או אולטרסאונד, כדי לשלול גורמים אפשריים אחרים לתסמינים של הכלב שלך.

מניעת UTI בכלבים כרוכה בכמה צעדים פשוטים. אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות הוא להבטיח שהכלב שלך יישאר לחות על ידי מתן שפע של מים טריים. אתה יכול גם לעזור במניעת UTI על ידי הבטחה שלכלב שלך יש הזדמנויות קבועות להטיל שתן ועל ידי תרגול היגיינה טובה, כגון ניקוי אזור איברי המין של הכלב שלך לאחר שהוא הולך לשירותים.

לסיכום, UTI הם בעיה נפוצה בכלבים שניתן לאבחן ולטפל בקלות. על ידי מודעות לסימנים והתסמינים של UTI, אתה יכול להבטיח שהכלב שלך יקבל טיפול מיידי אם הם יידבקו. בנוסף, על ידי נקיטת צעדים למניעת UTI, אתה יכול לעזור לשמור על החבר הפרוותי שלך בריא ונוח.

חדשות אחרונות
חדשות קשורות